Science Based Art

UWAGA: pierwsza na scibarcie Mikro Zagadka! (rozwiązana)

by Art on Jul.04, 2009, under Uncategorized

troche się ostatnio fajnych rzeczy w moim mikro świecie podziało… więcej zdradzę już niedługo, a dzisiaj pozostawiam Was z małym konkursem (który mam nadzieję kontynuować, jeśli będzie choćby niezerowe zainteresowanie).

Pytanie jest proste:  CO PRZEDSTAWIA TO ZDJĘCIE?

Na odpowiedzi czekam w komentarzach pod zdjęciem (pamiętajcie o zostawieniu adresu email!). NAGRODĄ będzie oprawiony w passepartout wydruk jednego ze zdjęć na przepięknym papierze perłowym :) Jeżeli poprawna odpowiedź się nie pojawi, nagrodzony zostanie najciekawszy z komentarzy :) Powodzenia!

mikro - zagadka

EDIT:

ZAGADKA ROZWIĄZANA! Nagroda wędruje do Marcina!

Pod mikroskopem pojawiła się najzwyklejsza (jak Marcin słusznie zauważył stara i skatowana ;) ) ekierka. Dwie czarne krechy to fragment nadruku, czyli dwa kolejne milimetry ;) Oczywiście zdjęcie jest zrobione pod polaryzacją. Gradient kolorów bierze się ze specyficznego profilu ekierki, który w miejscu podziałki jest zaokrąglony i się nieco zwęża. Dzięki za komentarze i udział w zabawie! Jeszcze przed wyjazdem postaram się przygotować kolejną zagadkę :)


6 Comments for this entry

 • peter

  Pierwsze skojarzenie – mikroskopijnej wielkości rurki z kremem oblane galaretką we wszystkich kolorach (i smakach) tęczy powstałej (mówię o tęczy) po 28453. przesłuchaniu ‘The Dark Side of the Moon’ Pink Floyd :)

  Ale na mój chłopski rozum będą to pałeczki okrężnicy, które wchodzą w skład fizjologicznej flory bakteryjnej jelita grubego człowieka i zwierząt stałocieplnych. Po prostu – ukatrupiłeś kogoś i wyrwałeś mu jelita, bo komu chciałoby się cały czas zanurzać kubek, w którym codziennie pijesz five’o'clock tea, w Zakrzówku :)

  Pozdrowienia!
  P.

  PS Kiedy wyjeżdżasz do Indii?

 • goska

  taa właśnie słucham Dark Side, ale tęcza to raczej nie jest ;d wydaje mi się, że wersja z ukatrupieniem kogoś jest najbardziej prawdopodobna ! ;) a tak serio to nie mam pojęcia.

 • admin

  bardzo ciekawe (choć niezbyt trafione) propozycje ;) poczekamy jeszcze na inne

  a do Azji za jakiś miesiąc ;)

  pozdrawiam!

 • FalkoN

  To wygląda jak moja matówka w aparacie….;)
  A na serio to chyba jakieś szkło, tylko czemu tak porysowane?? Szklanka, blat stołu, osłona wyświetlacza komórki?? ;)

 • Marcin

  pierwsze co mi przyszło na myśl to fotka starej skatowanej linijki, takiej do mierzenia.A te barwy to skutek kombinacji z oświetleniem mikroskopu, tylko nie wiem jakim.Ale co by to nie było to efekt fajny ;)
  pozdrawiam

 • admin

  BRAWO dla Marcina!

  Pod mikroskopem pojawiła się najzwyklejsza (jak Marcin słusznie zauważył stara i skatowana ;) ) ekierka. Dwie czarne krechy to fragment nadruku, czyli dwa kolejne milimetry ;) Oczywiście zdjęcie jest zrobione pod polaryzacją. Gradient kolorów bierze się ze specyficznego profilu ekierki, który w miejscu podziałki jest zaokrąglony i się nieco zwęża. Dzięki za komentarze i udział w zabawie! Jeszcze przed wyjazdem postaram się przygotować kolejną zagadkę, a tymczasem proszę Marcina o podanie adresu, na który mam wysłać obiecaną nagrodę :)
  pozdrawiam wszystkich
  Art.

Leave a Reply

Looking for something?

Use the form below to search the site:

Still not finding what you're looking for? Drop a comment on a post or contact us so we can take care of it!