Science Based Art

No i stało się…

by Art on Sep.17, 2010, under Newsy

po trzech latach przerwy, spędzonej na podróżowaniu po świecie, robieniu rzeczy nie do końca produktywnych, czasem robieniu niczego, wracam do sajensu. Nie będzie to Monako, choć rozmowy były bardzo zaawansowane. Nie będzie to też Szwajcaria, która kusiła stypendium, górami, niestety nie projetkami. Najbliższe 4 lata, na co wszystko wskazuje, przesiedzę w Singapurze, jako doktorant na Nanyang Technological University. Nie wiem jeszcze co będzie z tym blogiem. Więcej szczegółów wkrótce :)  Tymczasem życzcie mi powodzenia, dzięki za każde z 17 588 odwiedzin tutaj ; )

Art.


1 Comment for this entry

  • Daniel

    Witam serdecznie.
    Jestempod wrażeniem świata mikro w przedstawionych tu prezentacjach. Trafiłem na tą stronę wposzukiwaniu określenia “phase contrast”. To co tu odkryłem jest wspaniałe. Są opisy technicznych modyfikacji jak również artystyczne obrazy.
    Nie mogłem znaleźć tylko opisu sprzętu i o to tak naprawdę proszę. Jedyna wzmianka to taka, że to mikroskop szkolny. Jaki to mikroskop i jak połaczony z aparatem lub kamerą. Poproszę również o poradę co do oglądania ludzkiej krwi. Tu jest film, który pokazuje jak to robią specjaliści http://www.youtube.com/watch?v=j_-anUeHnd0 a tu film z mikroskopu http://www.grzybica-leczenie.pl Jak się do tego zabrać. Ile kosztuje mikroskop do takich obserwacji i jaki ma symbol ? Jakie duże to powiększenia ? Wyczytałem, że krew się oglada mikroskopem x1600. Proponuję na tym blogu zamieścić sfotografowaną krew z użyciem wszystkich opisanych tu technik. Ciekaw jestem rezultatów.

Leave a Reply

Looking for something?

Use the form below to search the site:

Still not finding what you're looking for? Drop a comment on a post or contact us so we can take care of it!